Pobierz Program PIT 2016/2017 i Rozlicz Online!

Rozliczenie PIT przez Internet

Dla podatników idących z biegiem czasu coraz bardziej istotne staje się szybkie rozliczenie i wysłanie PITów. Przy obecnej technologii możemy zrobić to na dwa sposoby.


Sposób 1: Formularze Interaktywne: Ministerstwo Finansów udostępnia darmowe druki interaktywne, które można wypełnić w komputerze bez ręcznego wpisywania. Niezbędna do tego jest wtyczka do przeglądarki a także aplikacja MF E-Deklaracje. Dzięki tym programom można wypełnić druk i wysłać elektronicznie.

Pełną listę formularzy interaktywnych do pobrania można znaleźć na stronie ministerstwa finansów: Formularze Interaktywne


Sposób 2: Program do PIT: Obecnie programy takie jak Format lub PIT Pro oferują możliwość wysłania PITów Online. Również odbywa się to przez system e-deklaracji, natomiast wygoda jest po stronie rozliczenia formularza, gdyż za pomocą programu możemy zrobić to szybciej i dokładniej niż przez formularze interaktywne.
Program PIT Format możesz pobrać TutajWażne: UPO: Niezależnie od formy rozliczenia PIT online, którą wybierzemy, musimy otrzymać UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) - to ten plik jest dla nas potwierdzeniem prawidłowego wysłania deklaracji. Jeżeli nie posiadamy takiego pliku, nie mamy prawnego dowodu na wysłanie PIT i w przypadku jego braku w Urzędzie Skarbowym, to my poniesiemy konsekwencje. Plik potwierdzający dostaje się bezpośrednio po rozliczeniu i wysłaniu PIT. W zależności od sposobu, dostajemy go na wskazanego maila, do pobrania ze strony lub pobierany automatycznie po wysłaniu